22. Sausis 2024 | Pranešimai žiniaklaidai

Siuntų pristatymo bendrovėje dirbanti Sandra: mane čia pastebėjo kaip gerą darbuotoją

 

darbuotoja darbuotoja

 

Moterys ir merginos vis dažniau sėkmingai įsilieja į siuntų pristatymo bendrovių kolektyvus. Tai savo pavyzdžiu įrodo Kaune „DPD Lietuva“ siuntų skirstymo operatore dirbanti Sandra Stundytė – merginai kasdien tenka atlikti pačias įvairiausias ir ne pačias lengviausias užduotis. „DPD Lietuva“ personalo vadovė Aušra Delonaitė teigia, kad tinkamumą darbui pirmiausia nulemia žmogaus asmeninės savybės ir noras dirbti.

S. Stundytė prisimena, kad rinktis siuntų skirstymo operatorės profesiją ją paskatino ir nuoširdus aplinkinių palaikymas.

„Kai pasakiau šeimos nariams, kad dirbsiu siuntų operatore, visi palaikė, sakė: „žinoma bandyk, jei neatlaikysi krūvio juk visada galėsi išeiti“. Bet jau netrukus bus dveji metai, kai esu „DPD Lietuva“ dalimi. Esu dirbusi keliuose darbuose, bet ši darbovietė labiausiai išsiskiria tuo, kad čia mane pastebėjo kaip gerą darbuotoją ir įvertino mano gebėjimus“, – džiaugiasi mergina.

 

Paklausta, kokių savybių reikia turėti dirbant tokį darbą, Sandra ilgai nedvejoja: „Būti susidomėjusiam savo darbu, rodyti iniciatyvą ir būti smalsiam“.

„DPD Lietuva“ personalo vadovė pastebi, kad įsidarbinti įmonėje pastaruoju metu pareiškia norą vis daugiau moterų.

„Vis rečiau susiduriame su visuomenės požiūriu, kad darbas siuntų pristatymo bendrovėje yra tinkamesnis vyrams, kad čia dirbti fiziškai labai sunku. Moterys mūsų komandą papildo vis dažniau ir sėkmingai dirba tiek siuntų operatorėmis, tiek kurjerėmis ar užima kitas pareigas. Ne lytis lemia tinkamumą darbui, o asmeninės savybės ir noras dirbti“, – teigia A. Delonaitė.

 

Depot-automatic-pusher.jpg Depot-automatic-pusher.jpg

Paklausta, kokių savybių reikia turėti dirbant tokį darbą, Sandra ilgai nedvejoja: „Būti susidomėjusiam savo darbu, rodyti iniciatyvą ir būti smalsiam“.

„DPD Lietuva“ personalo vadovė pastebi, kad įsidarbinti įmonėje pastaruoju metu pareiškia norą vis daugiau moterų.

„Vis rečiau susiduriame su visuomenės požiūriu, kad darbas siuntų pristatymo bendrovėje yra tinkamesnis vyrams, kad čia dirbti fiziškai labai sunku. Moterys mūsų komandą papildo vis dažniau ir sėkmingai dirba tiek siuntų operatorėmis, tiek kurjerėmis ar užima kitas pareigas. Ne lytis lemia tinkamumą darbui, o asmeninės savybės ir noras dirbti“, – teigia A. Delonaitė.

Iššūkiai – prieš žiemos šventes

Sandra pasakoja, kad jos darbas – itin dinamiškas. Atvykus į darbą jai pirmiausia reikia suvesti informaciją į kompiuterį apie atvykusias siuntas, sutikrinti informaciją su turima dokumentuose, tuomet tenka priimti siuntų iškrauti atvykusias transporto priemones, vėliau – padėti kolegoms skenuoti siuntas ir prižiūrėti konvejerį, kad kur nors nebūtų užstrigusi siunta.

Mergina prisimena, kad didžiausias iššūkis jai ir kolegoms įmonėje kasmet yra intensyvus kalėdinis laikotarpis, besitęsiantis lapkričio–gruodžio mėnesiais.

„Visi ruošiasi šventėms, siuntų kiekis didėja, tik likus maždaug savaitei iki Kalėdų krūvis ima mažėti. Tačiau susidoroti su užduotimis pavyksta puikiai – net ir tokiu įtemptu metu nekilo jokių minčių apie darbo keitimą. Visiems darbus paskirsto vadovas, jei reikia, visada atsiranda papildomas žmogus. Kolektyve vieni kitiems padedame, nes suprantame, kad tai nelengvas laikotarpis“, – tikina pašnekovė.

Vienija bendros šventės

webimage-AACFAC63-88FA-4652-8C4C0708C9125ACE.jpg webimage-AACFAC63-88FA-4652-8C4C0708C9125ACE.jpg

Vienija bendros šventės

Su kolektyvu, kuriame moterų – kiek mažiau nei trečdalis, Sandra tikina sutarianti labai gerai.

„Linksmų dienų yra tikrai daug. Šiuo metu kolektyvas gan stipriai plečiasi, naujus žmones priimame labai šiltai, o mes, senbuviai, taip pat sutariame puikiai“, –  pasakoja S. Stundytė.

„DPD Lietuva“ siuntų operatorė teigia, kad labiausiai dabartiniame darbe ją džiugina ne tik komandinė dvasia, bet ir motyvuojantis atlyginimas bei kolegų puoselėjamos tradicijos.

„Visiems labai patinka kartu švęsti siuntų rekordus – tuomet vadovas pasirūpina vaišėmis. Galbūt tai smulkmena, bet iš tiesų smagu, kai visi džiaugiamės pasiektais rezultatais, bendraujame. Taip pat visada paminime kolegų gimtadienius – neapsieiname be torto“, – šypsosi S. Stundytė.